Laser frakcyjny EMERGE

Zabiegi wykonywane nieablacyjnym laserem frakcyjnym, należą do najczęściej wykonywanych procedur laserowych w gabinetach Medycyny Estetycznej

Zastosowanie:

 • odmładzanie skóry
 • usuwanie zmian pigmentacyjnych
 • frakcyjny nieablacyjny resurfacing skóry
 • redukcja zmarszczek
 • lifting skóry
 • redukcja blizn i rozstępów
 • rozszerzone ujścia gruczołów łojowych
 • nierówna tekstura skóry
 • fala uderzeniowa

Posiada Certyfikat FDA potwierdzający skuteczność redukcji zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek.

Laser frakcyjny EMERGE przeznaczony jest do wykonywania zabiegów, które nie wymagają rekonwalescencji lub jej okres jest bardzo krótki.

Zabiegi wykonuje się w serii 4 – 6 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • skłonność do tworzenia bliznowców
 • infekcje skórne
 • schorzenia zaburzające proces gojenia się ran
 • epilepsja
 • wypełniacze, botox (2 tygodnie)
 • samoopalacz
 • zioła, leki światłouczulające (antybiotykoterapia, retinoidy)
 • leki steroidowe

Niechirurgiczne usuwanie tkanki tłuszczowej

Aqualyx ® jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii. Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów z odpowiednia wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku  miejscowych otłuszczeń u kobiet, w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

 ZABIEG

     Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje ( zazwyczaj są to 2 iniekcje ) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł.  Przewagą tej metody jest ograniczona ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry.

Zabieg przeprowadzony tą techniką jest praktycznie bezbolesny ( do preparatu jest dodawane znieczulenie ) i trwa ok. 30 min.

 PO ZABIEGU

 Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie, oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx® mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

PRZECIWWSKAZANIA

 

–         ostre choroby nerek i wątroby

–         cukrzyca

–         choroby tarczycy

–         choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem

–         stałe stosowanie leków rozrzedzających krew

–         ciąża i karmienie piersią

 

 

Aqualyx® to niechirurgiczna alternatywa liposukcji ale jej nie zastępuje. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, wyróżnia się nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.

Aplikacja osocza bogatopłytkowego

„Młodość mamy we krwi”

Zawiera komórki i czynniki wzrostu z własnej krwi pacjenta, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.
W metodzie tej wykorzystuje się duże zdolności regeneracyjne jakie posiada nasz organizm dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Otrzymujemy długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest absolutnie naturalna i biokompatybilna z ciałem pacjenta, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz pobiera ok. 20 ml krwi do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu kilku minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do probówek, tuż przed wykonaniem zabiegu, dodajemy specjalny czynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu.

Gdzie podajemy osocze bogatopłytkowe?

–    policzki
–    fałdy nosowo-wargowe
–    okolice oczu ( kurze łapki, cienie ), powieki
–    usta, podbródek, czoło
–    fałdy na szyi i karku
–    dekolt
–    dłonie
–    wypełnienie blizn po trądziku
–    łysienie typu męskiego

Jak podajemy osocze bogatopłytkowe?

Można wstrzykiwać na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii bądź liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych dostępnych metod regeneracji skóry.  Najlepiej stosować 2 – 4 razy w roku.

KANIULA

KANIULA – tzw. miękka igła, tępo zakończona. Niezwykła elastyczność umożliwia wprowadzenie produktu na dużej powierzchni twarzy i dotarcie do wszystkich ich obszarów jedynie z jednego nakłucia. Ta nowa technika pozwala na lepszą kontrolę ilości wstrzykiwanego produktu, sprawia że cały zabieg przebiega szybciej, bez inwazyjnych i bolesnych aspektów iniekcji, zmniejsza ryzyko pojawienia się wybroczyn i krwiaków, jest o wiele bardziej komfortowy dla pacjenta.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE jest preparatem otrzymywanym z własnej krwi pacjenta w celu biostymulacji komórek skóry. Wykorzystuje bogactwo czynników wzrostu zawartych w osoczu bogatopłytkowym oraz proces stymulacji komórek macierzystych do regeneracji i rewitalizacji uszkodzonej skóry. Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów:
–    wymagających rewitalizacji skóry twarzy ( skóra zmęczona, brak napięcia, niejednolity koloryt, wysuszona), szyi, dekoltu, rąk
–    z oznakami starzenia ( fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
–    z łysieniem typu męskiego
–    z bliznami po trądziku
–    poszukujących produktów naturalnych
–    z ryzykiem wystąpienia alergii
Osocze bogatopłytkowe pobudza komórki własnego organizmu do regeneracji i rekonstrukcji tkanek poprzez remodeling włókien kolagenowych, poprawę ukrwienia skóry, wygładzenie zmarszczek i fałd.

Peelingi PRX-T33

PRX – T33 jest wyrobem medycznym powstałym z połączenia TCA kwasu trójchlorooctowego, kwasu kojowego oraz nadtlenku wodoru. Jest to nowa metoda biorewitalizacji skóry bez igieł.

WSKAZANIA

 • starzenie: rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni oraz innych okolic ciała;
 • blizny atroficzne zanikowe;
 • melasma
 • defekty skóry powstałe w wyniku fotostarzenia: gruba skóra, żółtawa, pomarszczona, przesuszona, wiotka
  PRX-T33® jest zabiegiem przeznaczonym dla obu płci, w każdym wieku, o wszystkich porach roku.


Przeciwwskazania:

 • łojotokowe zapalenie skóry
 • alergia na kwas kojowy
 • alergia na lateks
 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • wypryski skórne
 • opryszczka

AQUALYX

AQUALYX® jest to jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, oparty na bazie mikrożelatynowej o kontrolowanym systemie uwalniania czynników aktywnych. Zawiera mikroilości cząsteczek o działaniu adipocytolitycznym. Jest to nowość na rynku polskim. Opracowany we Włoszech przez prof. Pasquale Motolese i stosowany od kilku lat z bardzo dobrym skutkiem. Główną działającą na komórkę tłuszczową substancją jest deoksycholan sodu, który w naturze jest składnikiem zółci. Rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Jakie okolice ciała można poddać zabiegowi?

–         kończyny górne – w okolicy tricepsu

–         fałdy na plecach ( poniżej żeber )

–         brzuch

–         biodra

–         „bryczesy”

–         okolica podpośladkowa

–         wewnętrzna strona ud

–         wewnętrzna strona kolan

–         podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy

–         ginekomastia męska

–         tłuszczaki

–         bawoli karczek ( po terapii antyretrowirusowej )

Jedyna alternatywa chirurgicznego odsysania tłuszczu: bezbolesna, skuteczna, bezpieczna, bez chirurgii.

Botox

Od początku lat 70-tych toksyna botulinowa weszła do arsenału leków o niezwykłej efektywności w okulistyce ( w leczeniu zeza ), a następnie w neurologii i leczeniu dystonii ogniskowych i różnych zaburzeń ruchowych. Dziś niemal w każdej specjalności lekarskiej wykorzystuje się korzystne działanie toksyny botulinowej. Ostatnio bardzo spektakularne sukcesy osiągnięto w takich specjalnościach, jak: okulistyka, laryngologia, reumatologia, ortopedia, interna, dermatologia i rehabilitacja.
Szczególnie efektowne okazały się mało inwazyjne zabiegi odmładzania skóry twarzy. W celu zminimalizowania zmarszczek toksyna botulinowa jest stosowana od 1990 roku, w szerokiej gamie zabiegów związanych z estetyką twarzy, w tym w wygładzaniu poziomych linii czołowych, usuwaniu kurzych łapek i linii króliczych (linii rozchodzących się promieniście ku dołowi od nosa), poprawianiu wyglądu okolicy ust, wygładzaniu zmarszczek i zagłębień na policzkach oraz zmarszczek skóry szyi i fałdów nosowo-wargowych.
Iniekcje z toksyny botulinowej w estetyce twarzy są obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem kosmetycznym w Polsce. Dotychczasowe doświadczenia kliniczne i badawcze potwierdzają, że jest to metoda skuteczna i bezpieczna, zarówno w krótkim, jak i odległym czasie.

Sztuka prawidłowego leczenia z użyciem toksyny botulinowej polega na nadaniu pacjentowi lepszego, nie za wszelką cenę jednak młodszego wyglądu.

Kwas hialuronowy

Wykorzystuję produkty szwajcarskiej firmy Croma i TEOSYAL.

Princess Filler – do wypełniania umiarkowanych lub znacznych zmarszczek i fałd na twarzy ( takich jak fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki gladzizny czoła, „lwia zmarszczka”, kurze łapki, opadające kąciki ust, usta, broda, peri-orbital, peri-oral ) oraz blizn. Jest też wskazany do zwiększania objętości ust. Może być wykorzystywany do zabiegów prawie całej twarzy. Trwałość 8-12 miesięcy.

Princess Rich – zawiera glicerynę i najwyższe stężenie kwasu hialuronowego wśród produktów do mezoterapii obecnych na rynku. Gliceryna zatrzymuje wodę, a więc utrzymuje nawilżenie skóry przez dłuższy czas. Służy do uzupełnienia kwasu hialuronowego utraconego w czasie procesu starzenia. Polepsza koloryt i elastyczność skóry. Działa również jako wypełniacz małych zmarszczek, takich jak kurze łapki, zmarszczki śmiechu czy zmarszczki palacza wokół ust oraz nawilża odwodnioną skórę.

Princess Volume – to hialuronowy wypełniacz zmarszczek do głębszych kuracji. Zawiera wysoko usieciowany żel z kwasu hialuronowego; jest wyjątkowo elastyczny, dlatego efekty są bardzo widoczne i naturalne. Charakteryzuje się  zdolnością do zwiększania objętości skóry, co umożliwia skuteczne modelowanie twarzy, dające widoczny, długotrwały i naturalny efekt. Dzięki swym właściwościom reologicznym jest to również idealny materiał do wypełniania głębokich zapadnięć skóry.

MARKA PRINCESS wprowadzona na rynek przez firmę Croma w marcu 2009 roku, zyskała szerokie uznanie wśród dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej w Polsce.
Otrzymała prestiżową nagrodę, przyznawaną co roku najlepszym produktom dermatologii estetycznej.

Firma ta wprowadziła również szeroką gamę mezokoktajli  do mezoterapii na każdy problem skóry  twarzy ( regeneracja, fotostarzenie, przebarwienia, wiotkość, również okolica oczu ), ciała( rozstępy, cellulit, ujędrnianie piersi i pośladków), a także wypadanie włosów.

PRINCESS zdobyła Perłę Dermatologii Estetycznej w kategorii Nowość Roku 2009.

Teosyal jest to 9 produktów opartych na  kwasie hialuronowym ( Redensity, Meso, First Lines, Touch Up, Global Action, Deep Lines, Kiss, Ultra Deep, Ultimate ), wchłanialnym, pochodzenia nie zwierzęcego, który uzupełnia straty powstałe w skórze. Ich zadaniem jest usuwanie głębokich i delikatnych zmarszczek, kształtowanie owalu twarzy, dodawanie objętości, powiększanie ust i podkreślanie ich konturu, nawilżenie skóry od wewnątrz.

Rezultaty są naturalne i dają się zauważyć natychmiast. Skóra pozostaje gładka i elastyczna. Optymalne rezultaty uzyskuje się po kilku sesjach.

PRAGNIESZ ODZYSKAĆ MŁODOŚĆ? U MNIE MASZ SZANSĘ!

Można starzeć się „z godnością”, ale nikt nie powiedział aby starzeć się brzydko. Ładny i zadbany wizerunek poprawia samoocenę i zwiększa poczucie własnej wartości. Ułatwia nawiązywanie kontaktów, a także, co udowodniono, pomaga w znalezieniu i utrzymaniu pracy. Liczy się pierwsze wrażenie, i jak powszechnie wiadomo, oceniamy się przede wszystkim po wyglądzie.
Od kilku lat z zamiłowania interesuję się problematyką medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Ostatnio stało się to moją pasją. Pragnąc realizować ją  w praktyce, w maju 2009 roku otworzyłam pierwszy w Kętrzynie  Gabinet Medycyny Estetycznej.
Oferuję w nim szereg zabiegów leczniczych i profilaktycznych. Pracuję na sprawdzonych materiałach. Zapewniam bezpieczeństwo, profesjonalizm, dogodne terminy wizyt oraz dyskrecję.