Leczenie cellulitu

 Cellulit jest to defekt kosmetyczny określany jako „skórka pomarańczowa”. Schorzenie przez długie lata uważane było za prawidłowy stan skóry kobiet, dodatkowo zmianę postrzegano jako świadectwo dobrobytu, zdrowia oraz seksualności.
   Współcześnie cellulit stał się poważnym problemem z zakresu kosmetologii, a za główne przyczyny jego nasilenia uznaje się zmianę stylu życia, spadek aktywności fizycznej oraz odmienny styl ubierania się.
   Obecnie cellulit określa się jako niezapalne zmiany anormalnie rozmieszczonej tkanki tłuszczowej wskutek hiperplazji adipocytów (komórek tłuszczowych ) wraz z towarzyszącą patologią w obrębie tkanki podskórnej. U kobiet są one rozmieszczone na brzuchu, udach, pośladkach i ramionach.
  Ten defekt kosmetyczny można zminimalizować, m.in. stosując urządzenie o nazwie Acoustic Wave Therapy ( AWT ) powszechnie zwane „falą uderzeniową”.
  Zabiegi wykonywane są w Gabinecie Fizjoterapii Kętrzynie, ul. Kołobrzeska 1e/1
  Rejestracja i dodatkowe informacje tel. 691-739-336.

Fala uderzeniowa

 Fala uderzeniowa to wyjątkowa, nieinwazyjna metoda redukcji cellulitu, poprawiająca strukturę i jędrność skóry oraz modelowanie sylwetki. Wykorzystuje fale akustyczne do wywoływania szeregu procesów, w tym przepłukiwania komórek tłuszczowych poprzez system usuwania toksyn ciała i pobudzania produkcji kolagenu, tworząc mocniejsze warstwy skóry. Pod warunkiem, że zachowasz zdrową dietę i tryb ćwiczeń leczenie przyniesie długoterminowe rezultaty.
  Zalecamy zastosowanie ok. 10 zabiegów w odstępach co 3 dni. W międzyczasie powinno się spożywać ok. 2 l wody lub zielonej herbaty codziennie, a także proponujemy wmasowywanie 2 razy dziennie żelu do ciała o działaniu ujędrniającym i wyszczuplającym. Nie wolno zapominać o ćwiczeniach i aktywności fizycznej.
Zabieg jest bezpieczny, ale istnieją przeciwwskazania:
1. ciąża
2. zaawansowana niewydolność nerek i wątroby
3. choroby naczyń żylnych kończyn dolnych:niewydolność, zmiany zakrzepowo – zatorowe, żylaki kończyn dolnych, przebyta skleroterapia lub leczenie chirurgiczne
4. nowotwory złośliwe
5. cukrzyca

PLASMA IQ

Urządzenie jest generatorem plazmy i wytwarza kontrolowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania, co skutkuje uniesieniem. Następuje miejscowy wzrost temperatury, który powoduje miejscową ablację powierzchni naskórka. Działamy punktowo bez zbędnego oddziaływania na otaczające zdrowe tkanki.

Wskazania:

 1. Zmarszczki: okolica oka, „palacza”, „lwia zmarszczka”
 2. Blizny
 3. Nierówna tekstura skóry
 4. Opadające powieki – alternatywa blefaroplastyki !!!
 5. Intensywna przebudowa skóry
 6. Rozstępy
 7. Brodawki
 8. Włókniaki

P/wskazania:

 1. Ciąża i karmienie piersią
 2. Nowotwory
 3. Cukrzyca
 4. Łuszczyca
 5. Bielactwo
 6. Skłonność do tworzenia bliznowców
 7. Infekcje skórne
 8. Schorzenia zaburzające proces gojenia się ran
 9. Epilepsja
 10. Wypełniacze, botox ( 1 miesiąc )
 11. Samoopalacz
 12. Retinoidy
 13. Otwarte zmiany skórne

PRAGNIESZ ODZYSKAĆ MŁODOŚĆ? U MNIE MASZ SZANSĘ!

Można starzeć się „z godnością”, ale nikt nie powiedział aby starzeć się brzydko. Ładny i zadbany wizerunek poprawia samoocenę i zwiększa poczucie własnej wartości. Ułatwia nawiązywanie kontaktów, a także, co udowodniono, pomaga w znalezieniu i utrzymaniu pracy. Liczy się pierwsze wrażenie, i jak powszechnie wiadomo, oceniamy się przede wszystkim po wyglądzie.
Od kilku lat z zamiłowania interesuję się problematyką medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Ostatnio stało się to moją pasją. Pragnąc realizować ją  w praktyce, w maju 2009 roku otworzyłam pierwszy w Kętrzynie  Gabinet Medycyny Estetycznej.
Oferuję w nim szereg zabiegów leczniczych i profilaktycznych. Pracuję na sprawdzonych materiałach. Zapewniam bezpieczeństwo, profesjonalizm, dogodne terminy wizyt oraz dyskrecję.