Niechirurgiczny lifting powiek

Jest to metoda odmładzania okolicy oczu – nieoperacyjna. Równie skuteczna jak chirurgiczny lifting powiek (blefaroplastyka), ale nie wyłączająca pacjentki z codziennej aktywności.

Procedura polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni
skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia Plasma IQ, każdy w
odległości ok.0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną
plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Każdy z tych
punktów powoduje sublimację naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia, bez powodowania uszkodzenia otaczających tkanek. Procedura trwa ok. 20 min, a punkty sublimacji o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się do tygodnia.

Wykonuje się 1 – 4 zabiegi w odstępach miesięcznych.

Laser frakcyjny EMERGE

Zabiegi wykonywane nieablacyjnym laserem frakcyjnym, należą do najczęściej wykonywanych procedur laserowych w gabinetach Medycyny Estetycznej

Zastosowanie:

 • odmładzanie skóry
 • usuwanie zmian pigmentacyjnych
 • frakcyjny nieablacyjny resurfacing skóry
 • redukcja zmarszczek
 • lifting skóry
 • redukcja blizn i rozstępów
 • rozszerzone ujścia gruczołów łojowych
 • nierówna tekstura skóry
 • fala uderzeniowa

Posiada Certyfikat FDA potwierdzający skuteczność redukcji zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek.

Laser frakcyjny EMERGE przeznaczony jest do wykonywania zabiegów, które nie wymagają rekonwalescencji lub jej okres jest bardzo krótki.

Zabiegi wykonuje się w serii 4 – 6 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • skłonność do tworzenia bliznowców
 • infekcje skórne
 • schorzenia zaburzające proces gojenia się ran
 • epilepsja
 • wypełniacze, botox (2 tygodnie)
 • samoopalacz
 • zioła, leki światłouczulające (antybiotykoterapia, retinoidy)
 • leki steroidowe

Niechirurgiczne usuwanie tkanki tłuszczowej

Aqualyx ® jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii. Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów z odpowiednia wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku  miejscowych otłuszczeń u kobiet, w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

 ZABIEG

     Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje ( zazwyczaj są to 2 iniekcje ) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł.  Przewagą tej metody jest ograniczona ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry.

Zabieg przeprowadzony tą techniką jest praktycznie bezbolesny ( do preparatu jest dodawane znieczulenie ) i trwa ok. 30 min.

 PO ZABIEGU

 Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie, oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx® mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

PRZECIWWSKAZANIA

 

–         ostre choroby nerek i wątroby

–         cukrzyca

–         choroby tarczycy

–         choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem

–         stałe stosowanie leków rozrzedzających krew

–         ciąża i karmienie piersią

 

 

Aqualyx® to niechirurgiczna alternatywa liposukcji ale jej nie zastępuje. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, wyróżnia się nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.

Aplikacja osocza bogatopłytkowego

„Młodość mamy we krwi”

Zawiera komórki i czynniki wzrostu z własnej krwi pacjenta, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.
W metodzie tej wykorzystuje się duże zdolności regeneracyjne jakie posiada nasz organizm dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Otrzymujemy długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest absolutnie naturalna i biokompatybilna z ciałem pacjenta, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz pobiera ok. 20 ml krwi do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu kilku minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Do probówek, tuż przed wykonaniem zabiegu, dodajemy specjalny czynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu.

Gdzie podajemy osocze bogatopłytkowe?

–    policzki
–    fałdy nosowo-wargowe
–    okolice oczu ( kurze łapki, cienie ), powieki
–    usta, podbródek, czoło
–    fałdy na szyi i karku
–    dekolt
–    dłonie
–    wypełnienie blizn po trądziku
–    łysienie typu męskiego

Jak podajemy osocze bogatopłytkowe?

Można wstrzykiwać na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii bądź liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych dostępnych metod regeneracji skóry.  Najlepiej stosować 2 – 4 razy w roku.