Niechirurgiczne usuwanie tkanki tłuszczowej

Aqualyx ® jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii. Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów z odpowiednia wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku  miejscowych otłuszczeń u kobiet, w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

 ZABIEG

     Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje ( zazwyczaj są to 2 iniekcje ) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł.  Przewagą tej metody jest ograniczona ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry.

Zabieg przeprowadzony tą techniką jest praktycznie bezbolesny ( do preparatu jest dodawane znieczulenie ) i trwa ok. 30 min.

 PO ZABIEGU

 Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie, oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx® mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

PRZECIWWSKAZANIA

 

–         ostre choroby nerek i wątroby

–         cukrzyca

–         choroby tarczycy

–         choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem

–         stałe stosowanie leków rozrzedzających krew

–         ciąża i karmienie piersią

 

 

Aqualyx® to niechirurgiczna alternatywa liposukcji ale jej nie zastępuje. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, wyróżnia się nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania.